Dom Wczasowy Pod Zegarem

Łeba - Atrakcje

Łeba na wyciągnięcie ręki!

Łeba jest jedynym miejscem, które znakomicie łączy w sobie wszystkie atrakcje polskiego wybrzeża. Coś dla siebie znajdą tu zarówno miłośnicy leniwego plażowania, zabaw wodnych, jak i amatorzy obcowania z dziką i naturalną przyrodą. Łeba to również świetne miejsce do obcowania z historią naszego regionu - to świetna baza wypadowa w najciekawsze miejsca na Pomorzu.

Od zawsze wszystkim Łeba kojarzy się ze Słowińskim Parkiem Narodowym, jedynym w swoim rodzaju miejscem, którego znakiem rozpoznawczym są ruchome piaszczyste wydmy. Unikalny element krajobrazu polskiej przyrody wart jest odwiedzenia o każdej porze roku. Oprócz tego świetnym miejscem do aktywnego wypoczynku są ciągnące się hektary słowińskich lasów. Kilka kilometrów dalej warto odwiedzić atrakcyjną stadninę koni w Nowęcinie - w połączeniu z morskim krajobrazem zapewni to Państwu niezapomniane przeżycia i świetną rozrywkę.

Pomorze to również region bardzo bogaty w historię, ze skomplikowaną i fascynującą przeszłością. Będąc tutaj, nie można nie odwiedzić pobliskiego skansenu w Klukach, gdzie możemy zasmakować prawdziwego klimatu staropolskiej wsi oraz poznać życie najprostszych mieszkańców Pomorza sprzed wieków. Łeba, jako że zlokalizowana jest właściwie w centrum polskiego wybrzeża, to również świetna baza do dalszych wypadów. Wybierając ją, spokojnie możemy myśleć o odwiedzinach we wszystkich najważniejszych miejscach na północy kraju, zarówno w Trójmieście, jak i np. Kołobrzegu, Władysławowie czy Helu.

Łeba to piękne miasto. Choć nieduże, wielu odkrywa je stopniowo latami. Jednak nawet po zwiedzeniu wszystkich możliwych turystycznych atrakcji, zawsze pozostanie to, co nie znudzi się nigdy - piękne, surowe fale Bałtyku, morze, które od zawsze dla Polaków wiele znaczyło.

Ponad to do zwiedzenia :

Przejdź do góry strony